X
 21.07.2020 Култура

Слушнете како звучи песната „Highway to Hell“ кога ја свират 1.000 музичари

Илјадници музичари од целиот свет собрани во „Рокин1000“, најголемиот бенд на планетава, ја изведоа култната „Highway to Hell“ на стадионот „Стад де Франс“ во Париз.

Во денови кога големите концерти се забранети поради пандемијата, ова е навистина посебна снимка. Уживајте.Извор: Index.hr
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура