X
 30.08.2016 Живот

Одговорете на прашањата за милион долари

На популарното австралијанско шоу „Hot Seat“, 67 годишниот Едви Дали го освои милионот за прв пат во историјата на квизот.

 

милион


Пензионерот од Јужна Австралија успеа да одговори точно на прашањата и да ја освои наградата од милион долари.

Дали и вие би можеле да ги одговорите прашањата кои него му донесоа милион долари?
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот