X
 16.03.2016 Живот

Урнебесни прашања од корисниците на компјутери и интернет

Постојат голем број причини поради кои луѓето кои работат во техничка поддршка често разговараат со вас како со мало дете. Имено, голем дел од нив мораат да одговорат на повици и на прашања на луѓе кои не се толку добри со технологијата.

 

прашања


Информатичарите од ИТ компанијата „SolarWinds“ одлучија да ги споделат најглупавите прашања кои некогаш ги добиле од корисниците. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот