X
 15.09.2016 Наука

Математички трикови за кои наставниците не ни кажале

Како и секоја друга наука во светот, и математиката има свои тајни. Но, поради некоја причина, нашите наставници никогаш не ни ги кажале. Се' би можело да биде толку едноставно доколку ги знаевме овие трикови.

 

математика

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука