X
 28.09.2016 Наука

Револуционерно технолошко откритие


Овој Индиец се обидува со своите изуми да му помогне на светот и тукушто успеа да го стори тоа. Создаде статичен велосипед што би го возеле само еден час дневно, а тоа ќе ни озвозможи електрична енергија без престанок во текот на останатите 24 часа.

Подетално, погледнете го видеото во прилог:

Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука