X
 04.11.2016 Живот

Што ќе се случи откако ќе престанете со пиење? (галерија)

Познато е дека прекумерното пиење алкохол предизвикува висок крвен притисок (што го зголемува ризикот од срцев или мозочен удар), летаргија, придонесува за зголемена телесна тежина како и за многу други болести.

рака и чаша


Можеби Ви е тешко да се откажете од него засекогаш, но оваа серија фотографии ќе Ви ги покаже резултатите пред и по откажувањето од алкохол. Секако, многу од луѓето на фотографиите освен со откажувањето на алкохолот за здравјето придонеле и со исхрана и вежби, но разликата што се гледа е огромна. Погледнете и ќе воочите што алкохолот му прави на телото и здравјето.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот