X
 06.01.2017 Технологија

Уред со кој може да си направите алкохолни пијалаци дома

Oвој мал уред ви овозможува да изберете од голем број различни рецепти преку неговата апликација за паметен телефон со која можете да направите неколку алкохолни пијалаци. Едноставно додадете ги состојките и почекајте да се ферментираат.

Апликацијата ви овозможува да го следете процесот и напредокот на алкохолот и ви овозможува да ја прилагодите содржината на алкохолот според вашите потреби. „Алхемa“ е поврзан со вашиот телефон преку безжична мрежа. Доколку нешто не е како што треба, апликацијата ќе ве предупреди за вие соодветно да направите промени.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија