X
 11.11.2016 Живот

„Патувајте за САД додека се` уште можете!“

Најголемата јорданска авио компанија, Ројал Јорданиан, го искористила контроверзниот коментар на Доналд Трамп дека на муслиманите треба да им се забрани влез во Америка и го направила најинтересниот слоган за реклама.


Еден од можеби најконтраверзните коментари на Трамп во текот на кампањата бил дека треба да се забрани влез на муслиманите во САД.

На фотографија  на друштвените мрежи за лет од Јордан за САД пишува :
Во случај да победи...Патувајте за САД додека можете!
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот