X
 28.12.2016 Живот

Не си ја сакате работата? Погледнете како другите заработуваат за живот!

Голем дел од нас се жалат за постојаниот стрес кој го доживуваме поради работата која ја работиме, и одиме толку далеку што ја прогласуваме за тортура, секојдневно мечтаејќи за следниот викенд.

 


работа


Секако, луѓето кои работат во канцеларија или продавница се доста уморни после работата, но како што е често случајот, се' е релативно.

Во продолжение погледнете работни места на кои работат луѓето насекаде низ светот и ќе сфатите дека вашето работно место е како рај во споредба со нивното!

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот