X
 01.01.2017 Економија

Колку чини животот во градовите низ светот?

И покрај екстравагантниот начин на живот во градовите во Азија и Блискиот Исток, најскапиот град во светот е Хамилтон во Бермуда.

 

град


И покрај тоа што Бермуда изгледа како место за релаксација, туристите би требало добро да ги наполнат своите паричници  доколку сакаат да ја посетат оваа дестинација.

Просекот на месечните трошоци за жвиот на околу 3.000 жители изнесува 4.769 долари, а одма под Хамилтон се наоѓа Сан Франциско во кој животот во просек чини 4.612 долари месечно. После Сан Франциско е Њујорк - граѓаните на овој град треба да издвојат 4.207 долари месечно.

Во продолжение е целосната листа на најскапи градови во светот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија