X
 19.12.2016 Култура

Најмагичнo декорирани градови во Европа за Нова година

Божиќ во Европа е поврзан со снег, традиции, готски цркви со прекрасни хорови и шармантни средновековни плоштади оживеани со шарените божиќни пазари.

 

dekoracii


Некои градови го прославуваат Божиќ во голем стил, други преку чудни обичаи, а дел од нив се едноставно најубави и најмагични во ова време од годината. Проверете ги најубаво декорираните, па нека ве понесе празничниот дух.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура