X
 24.01.2017 Наука

Фотографиите од НАСА - доказ низ какви промени поминала нашата планета

наса

 

Скот Пруит, претседателот на Агенцијата за заштита на животната средина (ЕРА), назначен од Доналд Трамп, се сомнева во постоењето на климатските промени и јавно ги демантира истите.


Тој е противник на ЕПА стандардите против загадувањето на климата и се сомнева колку токсичното загадување со жива е опасно по здравјето на луѓето.

Меѓутоа, фотографиите на НАСА во продолжение се доказ за климатските промени кои се случиле низ вековите, годините и деновите.  

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука