X
 23.02.2017 Наука

Научната причина позади која погрешно ги слушаме текстовите од песните

Многу луѓе си ги интерпретираат песните онака како што тие ги слушаат, без разлика дали текстот е точен или не. Така на пример, во песната „Blank Space“, постои дел кој повеќето од луѓето го пеат „lonely Starbucks lovers“, наместо „got a long list of ex-lovers“. Меѓутоа, постои научна причина позади ова погрешно интерпретирање на песната.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука