X
 19.03.2017 Технологија

„Playstation 3“ нема повеќе да се произведува

По 11 години постоење, познатиот „Playstation 3“ наскоро ќе престане да се произведува.


Ова е пораката која стои на официјалниот сајт во Јапонија, каде што покрај „Playstation 3“ моделот од 500 GB, стои пораката дека наскоро ќе се престане со испорака на овој модел.

Според некои непроверени информации, производството ќе се заврши заклучно со овој месец.

Playstation 3“ се појави во 2006 година и до сега е продаден во преку 85 милиони примероци ширум светот.
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија