X
 24.03.2017 Наука

Како изгледал Биг Бенг?

Астрофизичарот Адам Бекер објаснува зошто не можеме да видиме како изгледал Биг Бенг во емисија на „BBC Earth“.


Погледнете го видеото на овој линк.
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука