X
 08.04.2017 Живот

Почувствуван земјотрес во Македонија

Денеска, 08-04-2017, сабота, во 15 часот и 53 минути, почувствуван е земјотрес на територијата на Македонија.


Според извештајот кој го објави сеизмолошкиот центар во Белград, епицентарот се наоѓа во подрачјето на Тирана, а земојтресот е со интензитет од 5.2 степени.

Повеќе информации на следниов линк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот