X
 16.05.2017 Живот

Македонка на Ролан Гарос

Лина Ѓорческа, најдобрата македонска тенисерка и официјално е на листата тенисерки кои ќе играат во квалификациите на Грандслем турнирот Ролан Гарос. Турнирот започнува на 22-ри мај.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот