X
 31.05.2017 Наука

Машините кои ја промениле науката низ годините

Силни, паметни - големите машини на науката. Од бродови кои можат длабоко да „нурнат“ во водата, до емитери на земјотреси, овие моќни центри биле специјално изградени за пронаоѓање и откривање на нови изуми.

наука

Досега, биле искористени за да ги откријат тајните на раниот универзум и да нè подготват за иднина исполнета со вселенско летање - но, тоа не е сè. Кога станува збор за науката, силата може да биде брилијантна така што не постои премногу големо за да не успее!

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука