X
 17.06.2017 Живот

Суровата реалност на денешниот свет

opstestvo

Ништо не е совршено, а најмалку денешното општество. Постојат многу работи кои се проблематични, па дури и кога ги забележуваме не се брзаме за да ги решиме. Ал Марген, илустратор од Буенос Аирес, направи серија на неверојатни цртежи кои ги прикажуваат сите проблеми на денешното општество.

Фотографиите кои се погласни од зборови се и провокативни, а авторот е доста критичен и без малку ублажување ја прикажува денешната ситуација.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот