X
 30.06.2017 Живот

Како до работа во Германија?

Во Германија, европската економска „локомотива“, никогаш немало помалку луѓе без работа. Квалификуваната работна сила од странство е и тоа како барана. Дали Германија е подготвена за нов бран на гастарбајтери и како до работа во оваа земја? Во кои индустрии се најдобри шансите?

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот