X
 13.08.2017 Живот

Вистински предизвик: Обидете се да ги пронајдете круговите

Еден корисник на „Редит“ постави доста интересна оптичка илузија што ќе ве натера да зјапате во екранот со часови. Дали можете да ги забележите 16. круга во овој неред од прави линии и кутии?
There are 16 circles in this image.
1
2
3
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот