X
 28.08.2017 Наука

Најдолгите научни експерименти

Ако сте љубител на наука и реализирање експерименти, тогаш ова е видео за вас.


Во продолжение можете да ги погледнете шесте најдолги експерименти кои се спровеле до сега.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука