X
 03.09.2017 Технологија

Пристигнува нова интерактивна игра „Walking Dead“

Основана на популарната серија „Walking Dead“, играта „The Walking Dead: Our World“, ќе биде достапна за Андроид и Ајфон телефоните, а ги вклучува речиси сите ликови од серијата. За сега не е само разјаснето како конкретно ќе функционира.


Серијата има приказна за луѓе кои се обидуваат да преживеат зомбија и апокалипса, па се претпоставува дека и играта ќе биде некаков вид на борба со зомбија.

Кога произведувачите ќе пронајдат начин за виртуелната зомби апокалипса да ја претворат во забава, ова навистина ќе стане своевиден облик на проширена реалност. Во трејлерот, се гледаат различни видови на оружје, иако уште не е јасно како играта ќе функционира на мобилните телефони.

Со други зборови – што од ова ќе ја направи играта?

Тоа е прашање на кое производителот на играта ќе треба да одговори кога повеќе детали ќе бидат објавени.
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија