X
 16.09.2017 Наука

17 равенки што го променија светот

Годинава математичарот Ијан Стјуарт објавил одлична книга базирана на длабоко истражување наречена „Потрага по непознатото: 17 равенки што го сменија светот“. Во книгата се анализираат токму тие 17 клучни равенки и нивното значење. Ова се равенките:ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука