X
 09.10.2017 Живот

Каква храна им служат болниците на родилките во Јапонија?

hrana

Болничката храна има очајна репутација насекаде во светот. Така барем мислеше една жена, сè додека не се нашла во јапонска болница, откако се породила.

Изненадена од разновидната храна, богатсвото на бојата и вкусовите, своите 12 болнички оброци ги фотографирала, а сликите ги споделила на социјалните мрежи. Во Земјата на изгрејсонцето изгледот на оброкот е важен, а болниците водат сметка дури и за традиционалната култура на исхраната.

Еве како тие изгледаат.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот