X
 02.11.2017 Настани

Осми Меѓународен Турнир „СКОПЈЕ ОПЕН 2017"

Македонската џиу-џица федерација организира меѓународен турнир во џиу-џица во борби, дуо систем, дуо-шоу и NE WAZA на ден 04.Ноември.2017 година во Скопје.

ТУРНИР ВО ЏИУ-ЏИЦА БОРБИ, ДУО СИСТЕМ, ДУО ПРЕЗЕНТАЦИЈА И NE WAZA ЗА ДЕЦА, ПИОНИРИ, ПОСТАРИ ПИОНИРИ, КАДЕТИ, ЈУНИОРИ И СЕНИОРИ ВО МАШКА И ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА.

Датум:               4.Ноември, 2017 (Сабота)
Место:               Сала „Македонско Сонце“ – оу „11 Октомври“ – Скопје, ул. Пролет бб
Организатор:    Македонска џиу-џица федерација
Информации     +389 75 998 834 ; +389 70 266 911

Пријавување на e-mail:  jujitsu.mk@gmail.com , dacaikido@gmail.com


plakat

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Настани