X
 30.11.2017 Живот

Генијален „монтесори“ трик за облекување јакна


Дете на клупа во парк
(Фото: Pixabay)


Малечката Лола пронашла начин за облекување на јакната побрзо отколку што тоа го прават возрасните. Таа има помалку од две години, а за облекување на јакната ѝ требаат помалку од две секунди! Ако сè уште се обидувате да го научите вашето дете само да си ја облекува јакната, применете го овој трик, успехот е загарантиран.


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот