X
 17.02.2023 Живот

Пожарникар спаси маче во Турција, па сега тоа не се дели од него

Снимка од едно маче спасено од под рушевините во Турција стана хит, а малото маче ги освои срцата на целиот свет. Имено,  откако било спасено од страна на еден пожарникар, мачето не се дели од него.

- Ќе си го задржам ако не дојде сопственикот - вели пожарникарот Али Чакас.

Мачето го добило името Енказ, што значи урнатина. 
Извор: A Haber

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот