X
 01.01.2018 Живот

Поминал 2 години фотографирајќи животни чиј вид може да изумре

1
Фото: Instagram

За повеќето од нас, загрозените видови животни се далечна мистерија. Британскиот фотограф Тим Флеч ги поминал последните 2 години фотографирајќи ги нивните живеалишта и документирајќи го нивното кревко постоење.

Резултат е проектот наречен „Загрозени“, кој ни овозможува интимен и редок поглед во прекрасните животи на животните на кои им се заканува истребување, потсетувајќи нè на сето она што би можеле да го изгубиме.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот