X
 07.05.2016 Технологија

Еволуцијата на компјутерите низ фотографии

Компјутерите не секогаш биле интегрален дел од животот на човекот, меѓутоа уште пред 4.000 години може да се пронајдат првите знаци за потребата за користење на ваква машина, уште со создавањето на абакусот кој помагал во сметањето и броењето. Погледнете како се развивала еволуцијата на компјутерите низ фотографиите во продолжение.

 

1

 

Линк до галерија
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија