X
 20.02.2018 Живот

Како навистина изгледа љубовта кога никој не гледа?

Без разлика дали заедно се онесвестувате од јадење на каучот пред ТВ или еден на друг си ги стискате мозолчињата на грбот, зад затворените врати на врската се кријат низа детали кои на прв поглед не се ни малку привлечни, но ја прават љубовта онаква каква што е – вистинска и искрена.


Фото: Amanda Oleander

Уметничката Аманда Олеандер е популарна на „Инстаграм“ токму поради духовитите и реални илустрации што ги прикажуваат паровите во интимни ситуации – онакви какви што не можете да ги видите во рекламите за животот од соништата или во холивудските филмови. Погледнете неколку од нејзините илустрации.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот