X
 02.03.2018 Култура

Најдобрите филмски двојки од изминативе 40 години

филмови
Фото: New Line Cinema

Не постои ништо подобро од гледање романтичен филм на големиот екран. Речиси сите чувствуваат „пеперутки во стомакот“ кога гледаат прекрасна љубовна сцена - а најдобрите љубовни сцени ни ги овозможија овие парови.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура