X
 09.03.2018 Забава

Овие наставници совршено се справиле со своите ученици

nastavnik

Наставниците се справуваат со многу глупости. Нивната професија е една од најважните во светот - да ги едуцираат децата, додека голем дел од тие деца не се ни најмалку заинтересирани за учење и сакаат само да прават беља. Затоа, наставниците мора да пронајдат креативни начини како да ја пренесат пораката и во процесот да ги научат нешто децата.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава