X
 18.03.2020 Живот

Во празната Венеција водата во каналите е кристално чиста

Карантинот во Венеција и отсуството на сообраќај ги исчистија каналите.

Благодарение на отсуството на туристи и намалениот сообраќај, како резултат на карантинските мерки на Италија за справување со коронавирусот, сега може да се види дното на каналите, а и рибите додека пливаат во нив.Извор: Wantedinmilan.com
Фото: Screenshot/Youtube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот