X
 18.05.2020 Живот

Од утре повторно важат бесплатните студентски билети во ЈСП

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни студентски билети за користење на јавниот превоз, соопштија од ЈСП.

Оттаму додаваат дека сѐ уште не важат бесплатните средношколски билети и бесплатниот превоз за пензионерите.


Бесплатното возење за учениците, студентите и пензионерите привремено беше укинато во март, а за дополнителни промени на состојбата, од ЈСП велат дека засегнатите корисници ќе бидат навремено известени.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот