X
 31.08.2020 Живот

Од утре повторно бесплатен превоз за средношколците во Скопје

ЈСП информира дека од утре, вторник (1.09.2020 год.) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз.

Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, но и натаму не важи одлуката за бесплатен превоз за возрасни лица (жени со 62 год., мажи со 64 год.) во вторник, петок, сабота и недела.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот