X
 18.05.2021 Живот

Понеделник е неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно Законот за празниците, 24 мај 2021 година (понеделник) Свети Кирил и Методиј, Ден на сесловенските просветители, е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот