X
 19.09.2019 Живот

Бременоста не е болест. Новинарката Сања Јачевска го качуваше Водно до пред да се породи

Бременоста, доколку е уредна, не е причина да се прекине вежбањето, ниту пак да се намали физичката активност. Но, и покрај ваквата препорака на гинеколозите, многу трудници се плашат да вежбаат, а камоли да планинарат. Новинарката Сања Јачевска решила да му верува на лекарот, а и да си го слуша телото. Ни опиша што вежбала, како вежбањето и планинарењето ја одржале во кондиција, во позитивно и ведро расположение, а сега тоа ѝ е добредојдено околу обврските со малиот Олег.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот