X
 21.11.2022 Живот

Патничкиот воз од Скопје до Битола вчера патувал 10 часа

Патничкиот воз кој од Скопје вчера попладне тргна во 14:30 часот во Битола пристигна синоќа 30 минути по полноќ. Патувал цели 10 часа бидејќи бил запрен на железничката станица во Богомила.

Како што информираа за МИА од велешката Железничка станица, причина била расипана локомотива на товарен воз во близина на село Слепче, поради што пругата била блокирана. Расипаната локомотива била повлечена од друга во 21:50 часот, кога и патничкиот воз од Богомила продолжил кон Битола.

Патниците од преполниот патнички воз со три вагони вчера реагираа на социјалните мрежи поради долгото чекање на станицата во Богомила.

Извор: МИА

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот