X
 12.01.2016 Технологија

До каде најдалеку може да се лета од скопскиот аеродром?

Најдолгиот директен лет од Скопје е оној за Дубаи. Кога станува збор за најдолгиот индиректен лет од нашиот аеродром, може да се стигне речиси секаде.


„Flight connections“ нуди поглед на сите летови во светот. Со мапата може да споредувате летови или да наоѓате нови опции, но и да наоѓате аеродроми, авионски агенции, па дури и хотели.

Мапата може слободно да ја користите и разгледувате ОВДЕ


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија