X
 22.11.2018 Живот

Д-р Горан Мицевски објаснува што сѐ вдишуваат децата и колку е тоа опасно

Вдишувањето туѓи телa предизвикува брза и драматична клиничка слика, борба за воздух, борба за живот... Toa е една од најургентните состојби за која помагаат оториноларинголози, но често е потценета

Продолжението прочитајте го на Деца.мк, на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот