X
 23.01.2019 Живот

Замрзнаа Нијагарските Водопади

Нијагарските Водопади замрзнаа, а тоа не се случува првпат.

Студениот бран што го зафати североистокот од САД и од водопадите направи леден ѕид. Слики од сето тоа секојдневно се споделуваат на социјални мрежи.

Некои ја споредуваат убавата глетка со 3Д-цртаниот филм „Замрзнато кралство“.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот