X
 23.03.2020 Живот

Карантинот не е казна, туку начин да почнеме да живееме помудро, порачува од Дебар психологот Адмир Косоврасти

Коронавирусот нема вера, ни нација, но ја имаа силата да сплотува и да обединува, сила која ние му ја дадовме, порачува од Дебар психологот Адмир Косоврасти

Застани... Застани зашто и светот застана, и размисли што е она што најмногу вреди и она за кое најмногу вреди да се живее, врати се кон базичните и исконските човекови потреби, научи повторно да сакаш и да бидеш сакан, да љубиш и да те љубат..., порачува психологот м-р Адмир Б. Косоврасти. Тој сега е во Дебар, град во кој е прогласена кризна состојба.

Пораката прочитајте ја на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот