X
 23.04.2015 Наука

Што се облаците и како се создаваат?

„Minute Earth“ се оние креативци кои секогаш успеваат да ги разложат комплицираните концепти кои не ги разбираме и да ги претстават на интересен начин со помош на анимација. Овојпат тие нè поттикнуваат да научиме нешто повеќе за облаците и начинот на кој се обликуваат. Ова е една од подобрите нивни проекти.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука