X
 23.05.2019 Живот

Ако препознаете некоја од овие фотографии, и официјално сте стари!

Доколку препознаете која било од овие фотографии, ви честитаме - и официјално сте стари, а фотографиите ќе ве вратат во некое друго време. Уживајте.

1. Ако знаете од кој филм е оваа сцена2. Aко знаете некој со точно ваков аларм

These alarm clocks. from r/nostalgia
3. Ако сте имале ваква мака4. Ако знаете за што служи ова5. Ако некогаш сте ја користеле оваа „мапа“
Every kid had this in their room but I rarely remember anyone actually playing with it. from r/nostalgia

6. Ако сте гледале од ваков телевизор7. Ако ја знаете оваа легенда

This eraser from r/nostalgia
8. Ако знаете која е оваа игра9. Ако на училиште сте го користеле овој уред

Anybody old enough to remember being taught with an overhead projector and writing on these transparencies? from r/nostalgia
10. Ако сте морале да чекате со недели за фотографија11. Ако знаете која игра е оваа12. Ако сте користеле оригинални емоџи

View this post on Instagram

Who remembers? Follow @throwbackmachine for more

A post shared by 90s Kids (@throwbackmachine) on

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот