X
 06.11.2017 Култура

Неверојатни приказни што ни ги откриваат старите фотографии од историјата

Голема е веројатноста да не сте виделе ниту една од овие фотографии, а секоја успеала да овековечи еден момент од историјата - шокантен, смешен, емотивен и неповторлив. Уживајте во фотографиите што го носат печатот на своето време.

фото
Фото: wp.com


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура