X
 23.05.2020 Здравје

„Јас ги вакцинирав синовите против ХПВ“. Со ова епидемиолог ги убедува охриѓани дека вакцината им е безбедна за ќерките

Процентот на вакцинирани девојчиња со ХПВ - вакцина во Охрид во 2019 година изнесува 31,07 отсто. За стравот на родителите д-р Јованка Стурлакова-Коровешоска, епидемиолог, вели: Вакцината е квалитетна, јас ги вакцинирав и моите синови.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје