X
 23.12.2020 Живот

Јапонски трик за виткање подароци што ќе ви помогне во текот на новогодишните празници

Додека сите со нетрпение ја кинеме украсната хартија, без оглед на нашата возраст, виткањето на подарокот оди малку побавно, а понекогаш е и многу напорно.

Доколку не знаете како да завиткате подарок, во продолжение е решение што може да ви ги олесни претстојните денови. Не мора да бидете вешти во тоа, доволно е да го примените овој јапонски трик. Погледнете во наредните неколку минути.


Извор: Stil.kurir.rs
Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот