X
 24.08.2019 Живот

Работи што докажуваат дека не постои друга земја како Сингапур

Сингапур навистина е место што се разликува од која било друга земја во светот. На пример, ако одлучите да нахраните гулаб, ќе мора да платите казна од 500 долари. Постојат многу други работи што ќе ве изненадат и фасцинираат во оваа земја.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот