X
 09.09.2015 Култура

Најчудните фестивали низ светот

Постојат места на Земјата кои дефинитивно треба да се посетат не само поради нивната убавина, туку и поради нивните необични фестивали и традиции.

 

фестивал

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура